Kategórie produktov

 

Heureka

 

heureka

TOVAR V AKCII

Bežná cena 240,00 EUR
Vaša cena 230,00 EUR
Vaša cena 10,00 EUR
Vaša cena 11,90 EUR

 

 


» Použité materiály

eVENT

Nepremokavá, mikroporózna PTFE (polytetrafluorethylén) membrána, ktorá dosahuje vyššiu priedušnosť, ako akékoľvek iné membrány, používané v súčasnosti na trhu. Mimoriadne vysoká priedušnosť eVENT membrány sa dosahuje dlhodobou zmenou štruktúry polymérov, materiál preto nepotrebuje ďalšiu PU alebo inú povrchovú úpravu. PU-úprava sa zvyčajne používa na ochranu materiálu pred poškodením tukmi, olejmi alebo pracími prostriedkami. Jej nevýhodou však je, že má tendenciu nasávať a akumulovať vlhkosť. Nakoľko eVENT túto povrchovú úpravu nepotrebuje, póry membrány zostávajú otvorené, vlhkosť má možnosť unikať.

 

POLARTEC Power Stretch

Textílie vyrobené z Polartec Power Stretch sú elastické a majú bzvlášť dobrú priedušnosť. Udržiavajú telo v suchu aj pri veľkej námahe a poskytujú teplo pri nízkej hmotnosti. Mnoho z týchto materiálov má patentom chránenú konštrukciu pletenia pre dva dlišné povrchy. Vonkajší je čiastočne vetru a oderu odolný, zatiaľ čo vnútorný absorbuje vlhkosť z tela a udržuje tak nositeľa  príjemnom suchu a teple. Všetky materiály z Polartec PowerStretch sú vhodné na nosenie priamo na koži ako prvá vrstva.

 

POLARTEC ThermalPro

Materiály Polartec Thermal Pro sú vyrábané z trvácnych polyesterových vlákien.  Majú vysoký stupeň priedušnosti a rýchlo schnú. V zamatovej, v kožušinovej či inej úprave,
všetky udržujú teplo bez toho, aby sa telo prehrievalo pri nízkej hmotnosti. Tento materiál môže mať aj vodeodolnú povrchovú úpravu. (DWR, HardFace).

 

GORE-TEX®

Mimoriadne ľahká a tenká teflonová membrána. Je nepremokavá a zároveň priedušná, pritom však vetruvzdorná. Samotný materiál je vodeodolný, jednotlivé póry membrány sú 20.000-krát menšie než kvapka vody a súčasne 700-krát väčšie ako molekuly vodnej páry (pot). Vetruvzdornosť je daná labyrintovou štruktúrou membrány, ktorá predstavuje pre vietor neprekonateľnú prekážku.

Vyrába sa viacero druhov membrány GORE-TEX (ProShell, Performance Shell, Paclite, Sierra, XCR, Partelana, ULTIMATE), pričom každý druh má iné vlastnosti predovšetkým v priedyšnosti a odolnosti membrány. Vodeodolnosť je približne rovnaká.

 

a mnohé, mnohé ďalšie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ODNmNmQz