TOVAR V AKCII

Bežná cena 21,50 EUR
Vaša cena 19,00 EUR
Bežná cena 5,90 EUR
Vaša cena 4,00 EUR
Bežná cena 180,00 EUR
Vaša cena 160,00 EUR
Bežná cena 20,50 EUR
Vaša cena 14,00 EUR
Bežná cena 35,00 EUR
Vaša cena 27,00 EUR

 

 


» Použité materiály

eVENT

Nepremokavá, mikroporózna PTFE (polytetrafluorethylén) membrána, ktorá dosahuje vyššiu priedušnosť, ako akékoľvek iné membrány, používané v súčasnosti na trhu. Mimoriadne vysoká priedušnosť eVENT membrány sa dosahuje dlhodobou zmenou štruktúry polymérov, materiál preto nepotrebuje ďalšiu PU alebo inú povrchovú úpravu. PU-úprava sa zvyčajne používa na ochranu materiálu pred poškodením tukmi, olejmi alebo pracími prostriedkami. Jej nevýhodou však je, že má tendenciu nasávať a akumulovať vlhkosť. Nakoľko eVENT túto povrchovú úpravu nepotrebuje, póry membrány zostávajú otvorené, vlhkosť má možnosť unikať.

 

POLARTEC Power Stretch

Textílie vyrobené z Polartec Power Stretch sú elastické a majú bzvlášť dobrú priedušnosť. Udržiavajú telo v suchu aj pri veľkej námahe a poskytujú teplo pri nízkej hmotnosti. Mnoho z týchto materiálov má patentom chránenú konštrukciu pletenia pre dva dlišné povrchy. Vonkajší je čiastočne vetru a oderu odolný, zatiaľ čo vnútorný absorbuje vlhkosť z tela a udržuje tak nositeľa  príjemnom suchu a teple. Všetky materiály z Polartec PowerStretch sú vhodné na nosenie priamo na koži ako prvá vrstva.

 

POLARTEC ThermalPro

Materiály Polartec Thermal Pro sú vyrábané z trvácnych polyesterových vlákien.  Majú vysoký stupeň priedušnosti a rýchlo schnú. V zamatovej, v kožušinovej či inej úprave,
všetky udržujú teplo bez toho, aby sa telo prehrievalo pri nízkej hmotnosti. Tento materiál môže mať aj vodeodolnú povrchovú úpravu. (DWR, HardFace).

 

GORE-TEX®

Mimoriadne ľahká a tenká teflonová membrána. Je nepremokavá a zároveň priedušná, pritom však vetruvzdorná. Samotný materiál je vodeodolný, jednotlivé póry membrány sú 20.000-krát menšie než kvapka vody a súčasne 700-krát väčšie ako molekuly vodnej páry (pot). Vetruvzdornosť je daná labyrintovou štruktúrou membrány, ktorá predstavuje pre vietor neprekonateľnú prekážku.

Vyrába sa viacero druhov membrány GORE-TEX (ProShell, Performance Shell, Paclite, Sierra, XCR, Partelana, ULTIMATE), pričom každý druh má iné vlastnosti predovšetkým v priedyšnosti a odolnosti membrány. Vodeodolnosť je približne rovnaká.

 

a mnohé, mnohé ďalšie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ODdmMzE